Rekomendacja miesiąca 07/2020

WOLNOŚĆ EMOCJONALNA
Judith Orloff
Wydawnictwo Laurum. Warszawa 2020

To niezwykła książka, która wśród wydawanej u nas w dużych ilościach tzw. literatury poradnikowej lśni jak prawdziwy diament. Jej autorką jest profesor psychiatrii Judith Orloff – osoba z powodzeniem łącząca medycynę głównego nurtu z intuicją oraz duchowością, która swój podręcznik dobrych emocji napisała bazując na doświadczeniach własnych i niezliczonej liczby pacjentów, którym w swej praktyce pomogła. Podstawą stworzonej przez nią medycyny energetycznej jest stwierdzenie, że pozostajemy istotami duchowymi doświadczającymi ludzkiego losu.  Po co nam w tym kontekście emocje? Orloff pisze wprost, że to narzędzia treningowe ludzkiej duszy, a każdy z nas powinien nauczyć się nimi posługiwać, by budować duchową masę mięśniową.

Najprawdopodobniej zgodzimy się co do tego, że nasze społeczeństwo przeżywa coś w rodzaju emocjonalnego krachu. Prozac – jako szybki „uszczęśliwiacz” – zażywa dziś ponad trzydzieści milionów ludzi. Przemoc domowa ma miejsce w co szóstym gospodarstwie domowym. 50% kierowców reaguje trąbieniem, krzykiem i obscenicznymi gestami, gdy coś na drodze nie idzie po ich myśli. Połowa zawieranych małżeństw kończy się rozwodem.

Jak wydobyć się z tego impasu? I czy to w ogóle możliwe?

Autorka ma dla nas receptę. Jej zdaniem wpierw należy przeprogramować biologię swoich emocji, następnie odkryć ich duchowy wymiar. Ostatni etap, to uzyskanie dostępu do energetycznej mocy, jaka w nich drzemie.

Wolność emocjonalna to przyjęcie odpowiedzialności za wszystkie odczuwane przez nas emocje, opanowanie ich i uświadomienie sobie, że jesteśmy od nich potężniejsi – przekonuje Judith Orloff. Warto tę prawdę przyswoić, a potem zastosować w praktyce!

Recenzja: Nieznany Świat 07/2020

 

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.