Największe kłamstwa współczesnej medycyny

NAJWIĘKSZE KŁAMSTWA WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNY, CZYLI GORZKA PRAWDA O LECZENIU
Beata Peszko
Wydawnictwo LEW. Orneta 2020

Ta niezwykle interesująca pozycja ukazała się w trudnym okresie globalnej epidemii, gdy życie postawiło przed nami nowe wyzwania oraz reguły codzienności, którym musimy podporządkować się i sprostać. Ekstremalna sytuacja zmusza do zastanowienia się nad nieprzewidywalnością życia, jego kruchością, jak również znaczeniem zdrowia, a w tym kontekście także nad misją lekarzy – z racji wykonywanego zawodu zobowiązanych do leczenia i niesienia pomocy.

Żyjemy w dynamicznych czasach olbrzymiego rozwoju techniki, nowych technologii, przewagi podaży nad popytem, zatruwania, wręcz niszczenia środowiska naturalnego, celowego zaniżania norm poziomu cholesterolu, cukru czy ciśnienia krwi, oddalania się medycyny współczesnej od tzw. alternatywnej i naturalnych metod leczenia, a także ogromnego wzrostu liczby chorób nowotworowych, chronicznych, pojawiania się nowych schorzeń. Współczesne terapie akademickie opierają się na niwelowaniu skutków chorób dzięki zastosowaniu leków chemicznych, nie zaś na usuwaniu przyczyn.

Książka Beaty Peszko ukazuje mechanizmy funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Klient jest sprytnie urabiany, z czego na co dzień nie zdaje sobie sprawy. Poddając się temu systemowi, staje się jego elementem. Co nas truje, a co jest zdrowe? – to tylko niektóre z  poruszonych przez autorkę tematów.

Obecna pandemia zachwiała naszym poczuciem bezpieczeństwa, podważyła zaufanie do nieomylności człowieka. Nadeszła pora obalania wielu dotychczasowych mitów oraz odkrywania nowych (a może starych?) niezauważanych prawd. Mając nareszcie dużo czasu, w trakcie dobrowolnej izolacji docieramy do coraz głębszych pokładów poznania i zrozumienia. Może Największe kłamstwa współczesnej medycyny... obnażą pewne wypierane ze świadomości aspekty, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, albo po prostu nie zwracaliśmy na nie uwagi. Z pewnością ta literatura skłania do refleksji, konstruktywnych wniosków oraz poszerzania wiedzy w zakresie zawsze aktualnych tematów dotyczących zdrowia kolejnych pokoleń.

Receznja: Nieznany Świat 07/2020

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.