Wybrane wstępniaki , artykuły i apele Naczelnego.


 

MR

Żegnamy Marka Rymuszko

Trudno uwierzyć, że już Go z nami nie ma. Wydawało się, iż będzie tworzył NIEZNANY ŚWIAT wiecznie. Odszedł 22 lipca 2019 r. swoją ścieżką do Światła, przegrywając z ciężką chorobą.

Czytaj więcej...

Bestialstwo i pytania domagające się odpowiedzi

W sieci dostępne jest przerażające nagranie zrobione w zakładzie hodowli świń w Przybkowie koło Barwic w województwie zachodniopomorskim. Widać na nim, jak kierownik chlewni zabija świnie za pomocą młotka, którym z całej siły zadaje im ciosy w głowę.

Czytaj więcej...

Faktów zakrzyczeć się nie da

26 sierpnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Fundację QLT konferencja Szczepienia XXI wieku. Smakowitym elementem realioznawczym poprzedzającym to wydarzenie okazała się kilkakrotna zmiana jej miejsca, gdyż po zgłębieniu tematu spotkania dysponenci wynajętych wcześniej na nie sal, z Kancelarią Sejmu włącznie, swoją pierwotną zgodę na ich udostępnienie pod różnymi pretekstami wycofywali.

Czytaj więcej...

Powtórka z nakładania knebla

Wystosowanie przez szefów Naczelnej Izby Lekarskiej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny pisma do prezesa TVN z żądaniem (bo de facto taki właśnie ma ono charakter) zaniechania emisji zapowiedzianego 3 kwietnia w TVN7 filmu dokumentalnego Andrew Wakefielda Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe (Wyszczepieni: od tuszowania faktów do katastrofy) jest, jak się wydaje, jedną z najpoważniejszych prób ingerencji w wolność mediów prywatnych po 1990 r.

Czytaj więcej...

Nie do obrony

Czas wrócić do kuriozalnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 10 grudnia ub. r., mocą którego zalegalizował on okrutny ubój rytualny zwierząt nie tylko na potrzeby żydowskich i muzułmańskich gmin wyznaniowych w Polsce, lecz również na skalę przemysłową, uzasadniając swoje stanowisko koniecznością respektowania wolności religijnych. To jeden z najbardziej zdumiewających wyroków w historii TK, niemożliwy do obrony na gruncie prawnym, ani zwłaszcza moralnym oraz etycznym.

Czytaj więcej...

Między rozumnym rządzeniem, represją i deficytem duchowości

Chcę postawić następującą tezę: im władza słabsza i wyposażona w wątłe duchowo atrybuty – mimo że ona sama o swojej duchowości ma, rzecz jasna, wysokie mniemanie – tym więcej generuje zakazów i nakazów, traktując prawo przede wszystkim jako instrument jawnej lub ukrytej represji. Na nic jednak zda się legitymizowanie własnych racji wyłącznie za pomocą złudnych politycznych, patriotycznych czy religijnych haseł. Autentyczna duchowość bowiem to coś zupełnie innego niż światopoglądowe dogmaty.

Czytaj więcej...

Inwazja trolli

W dyskusji na temat wolności słowa w internecie, którą niedawno zdominowały związane z nią wydarzenia polityczne, zabrakło najważniejszego: analizy źródeł i przyczyn postępującej w ostatnich latach erupcji w sieci niebywałego chamstwa, pogardy dla myślących inaczej i plugawego języka nienawiści. W żadnym innym spośród znanych nam krajów zjawisko to nie daje o sobie znać z takim natężeniem oraz siłą.

Czytaj więcej...

Masakra, która nie ma końca

Jest coś głęboko zatrważającego w fakcie, że Unia Europejska, która zajmuje się dyrdymałami w rodzaju rozmiaru bananów i dozwolonym kształtem ogórków, nie mówiąc już o dokonaniu urzędowego ustalenia, że ślimaki to ryby (sic!), nie potrafi poradzić sobie ze skandalem, jakim jest trwająca od wielu lat na terytorium kilku państw rzeź wędrownych ptaków. To sytuacja absolutnie nie do przyjęcia, której trzeba położyć kres poprzez zainicjowanie w całej Europie przez jeden – cieszący się odpowiednim autorytetem – ośrodek akcji masowych, społecznych protestów, jakie na państwach nie respektujących w tej mierze norm prawa oraz elementarnych zasad etycznych wymuszą w końcu skuteczne działania.

Czytaj więcej...

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.